55/0312-16-0CS3329
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55/0312-16-0CS3329
Beschreibung:
HOOK-UP STRND 16AWG 600V BLACK
Benutzer handbuch
Operating Temperature 200°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.004" (0.09mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features -
Jacket Color Black
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.066" (1.68mm)