55A1111-20-9-9-5CF/1
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55A1111-20-9-9-5CF/1
Beschreibung:
HOOK-UP STRND 20AWG 600V WHITE
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.008" (0.20mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Ratings -
Series MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A1111
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.050" (1.27mm)