55A1111-22-9-9CS2275
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55A1111-22-9-9CS2275
Beschreibung:
HOOK-UP DL STRND 22AWG WHT 1=1FT
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.008" (0.20mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Ratings -
Series MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A1111
Length Enter Number of Feet in Order Quantity
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/34
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Digi-Spool®, Continuous Spool
Spool Size 2000.0' (609.6m)
Jacket (Insulation) Diameter 0.076" (1.93mm)