55A6543-20-29CS1999
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55A6543-20-29CS1999
Beschreibung:
HOOK-UP STRND 20AWG 600V RED/WHT
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Ratings -
Series MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A6543
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features -
Jacket Color Red, White Stripe
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.051" (1.30mm)