55A7525-18-1-BARREL
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55A7525-18-1-BARREL
Beschreibung:
HOOK-UP STRND 18AWG 600V BROWN
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.005" (0.13mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Ratings -
Series MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A7525
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/30
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Brown
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.060" (1.52mm)