55A7583-20-92-3CS2768
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55A7583-20-92-3CS2768
Beschreibung:
HOOK-UP STRND 20AWG 600V W/R
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.005" (0.13mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Ratings -
Series MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A7583
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features -
Jacket Color White, Red Stripe
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.087" (2.21mm)