55PC0111-20-91CS2502
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55PC0111-20-91CS2502
Beschreibung:
HOOK-UP STRND 20AWG 600V WHT/BRN
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.006" (0.15mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White, Brown Stripe
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.049" (1.24mm)