55PC0211-24-6CS2502
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55PC0211-24-6CS2502
Beschreibung:
HOOK-UP DL WALL STRND 24AWG BLU
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.008" (0.20mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Discontinued at Digi-Key
Wire Gauge 24 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/36
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Blue
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.039" (0.99mm)