55PC1111-12-9-9CS2502
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55PC1111-12-9-9CS2502
Beschreibung:
CBL 1COND STRND 12AWG 600V WHITE
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C
Cable Type Hook-Up, Shielded
Jacket (Insulation) Thickness 0.006" (0.15mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 12 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 37/28
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.130" (3.30mm)