55PC2111-22-9-9-L002
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55PC2111-22-9-9-L002
Beschreibung:
CBL 1COND STRND 22AWG 600V WHITE
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C
Cable Type Hook-Up, Shielded
Jacket (Insulation) Thickness 0.007" (0.18mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/34
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.062" (1.57mm)