55PC6002-18-9-92CS2502
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55PC6002-18-9-92CS2502
Beschreibung:
HOOK-UP DL STRND 18AWG W/R
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall, Shielded
Jacket (Insulation) Thickness 0.006" (0.15mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/30
Conductor Material Copper, Nickel Coated
Features -
Jacket Color White, Red Stripe
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.097" (2.46mm)