55PC6309-10-9-9-9CS2970
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55PC6309-10-9-9-9CS2970
Beschreibung:
HOOK-UP DL STRND 10AWG WHT
Benutzer handbuch
Operating Temperature 200°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall, Shielded
Jacket (Insulation) Thickness 0.014" (0.35mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Discontinued at Digi-Key
Wire Gauge 10 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 37/26
Conductor Material Copper, Nickel Coated
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.190" (4.83mm)