572D107X06R3A2T
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
572D107X06R3A2T
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP TANT 100UF 20% 6.3V 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.067" W (3.20mm x 1.70mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm
Series TANTAMOUNT®, 572D
Type Conformal Coated
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF