572D336X06R3P2T
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
572D336X06R3P2T
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP TANT 33UF 20% 6.3V 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code P
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.087" L x 0.049" W (2.20mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm
Series TANTAMOUNT®, 572D
Type Conformal Coated
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 33 µF