591D227X0016R2T20H
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
591D227X0016R2T20H
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP TANT 220UF 20% 16V 2824
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 75mOhm
Series TANTAMOUNT®, 591D
Type Conformal Coated
Package / Case 2824 (7260 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 220 µF