592D228X9004X2T25H
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
592D228X9004X2T25H
Beschreibung:
CAP TANT 2200UF 10% 4V 5829
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code X
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.571" L x 0.290" W (14.50mm x 7.37mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 40mOhm
Series TANTAMOUNT®, 592D
Type Conformal Coated
Package / Case 5829 (14574 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 2200 µF