592D475X9025C2T15H
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
592D475X9025C2T15H
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP TANT 4.7UF 10% 25V 2812
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.6Ohm
Series TANTAMOUNT®, 592D
Type Conformal Coated
Package / Case 2812 (7132 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 4.7 µF