594D106X0020B2W
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
594D106X0020B2W
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP TANT 10UF 20% 20V 1611
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 850mOhm
Series TANTAMOUNT®, 594D
Type Conformal Coated
Package / Case 1611 (4028 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 10 µF