597D226X0050R8T
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
597D226X0050R8T
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP TANT 22UF 20% 50V 3024
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 220mOhm
Series TANTAMOUNT®, 597D
Type Conformal Coated
Package / Case 3024 (7660 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 22 µF