597D337X96R3V8T
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
597D337X96R3V8T
Beschreibung:
CAP TANT 330UF 10% 6.3V 2917
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code V
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 56mOhm
Series TANTAMOUNT®, 597D
Type Conformal Coated
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 330 µF