695D106X0025F4T
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
695D106X0025F4T
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP TANT 10UF 20% 25V 2414
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code F
Height - Seated (Max) 0.085" (2.16mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.135" W (6.00mm x 3.43mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.8Ohm
Series TANTAMOUNT®, 695D
Type Conformal Coated
Package / Case 2414 (6034 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 10 µF