695D107X0006G2T
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
695D107X0006G2T
Beschreibung:
CAP TANT 100UF 20% 6V 3010
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code G
Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 1.000" W (7.60mm x 2.54mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 900mOhm
Series TANTAMOUNT®, 695D
Type Conformal Coated
Package / Case 3010 (7625 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF