695D156X9025G2T
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
695D156X9025G2T
Beschreibung:
CAP TANT 15UF 10% 25V 3010
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code G
Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 1.000" W (7.60mm x 2.54mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm
Series TANTAMOUNT®, 695D
Type Conformal Coated
Package / Case 3010 (7625 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 15 µF