715P22356KD3
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
715P22356KD3
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP FILM 0.022UF 5% 600VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.772" (19.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.374" (9.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.480" Dia x 0.902" L (12.20mm x 22.90mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series Orange Drop® 715P
Voltage Rating - DC 600V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 0.022 µF