78L06-300
UMW
Produkt-Nr.:
78L06-300
Hersteller:
UMW
Paket:
SOT-89-3
Beschreibung:
SOT-89 LINEAR VOLTAGE REGULATORS
Auf Lager : 995
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 120°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 5.5 mA
PSRR 46dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 30V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-89-3
Control Features -
Series 78Lxx
Package / Case TO-243AA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr UMW
Voltage - Output (Min/Fixed) 6V
Voltage Dropout (Max) 1.7V @ 40mA