81044/12-20-9-BARREL
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
81044/12-20-9-BARREL
Beschreibung:
HOOK-UP DL WALL STRND 20AWG WHT
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.0030" (0.076mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinyl Fluoride (PVF)
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Ratings -
Series MIL-W-81044 and MIL-C-27500, 44A0811
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.055" (1.40mm)