WeEn Semiconductors
Produkt-Nr.:
BTA308X-800F0/L03Q
Hersteller:
Paket:
TO-220F
Charge:
-
Beschreibung:
BTA308X-800F0 L03 STANDARD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.9025
$0.9025
10
$0.741
$7.41
100
$0.57627
$57.627
500
$0.488471
$244.2355
1000
$0.397908
$397.908
2000
$0.374585
$749.17
5000
$0.356744
$1783.72
10000
$0.34028
$3402.8
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 50 mA |
| Configuration | Single |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1 V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 20 mA |
| Triac Type | Standard |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220F |
| Voltage - Off State | 800 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab |
| Mfr | WeEn Semiconductors |
| Package | Tube |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 8 A |
| Base Product Number | BTA308 |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 60A, 65A |