Zuhause / TRIACs / BTA316X-600E/DG127
minImg
BTA316X-600E/DG127
WeEn Semiconductors
Produkt-Nr.:
BTA316X-600E/DG127
Paket:
TO-220F
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
NOW WEEN - BTA316X-600E - 3 QUAD
Auf Lager : 3500
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 591
Benutzer handbuch
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 15 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 10 mA
Triac Type Logic - Sensitive Gate
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220F
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Mfr WeEn Semiconductors
Package Bulk
Current - On State (It (RMS)) (Max) 16 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 140A, 150A