Zuhause / Fixed Inductors / IHTH0750IZEB100M5A
minImg
IHTH0750IZEB100M5A
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IHTH0750IZEB100M5A
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 17.7A 7.7 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 13A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.354" (8.99mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 17.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.755" Dia (19.18mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 7.7mOhm Max
Inductance 10 µH
Series IHTH-0750IZ-5A
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 9.77MHz