Zuhause / Fixed Inductors / IHTH0750IZEB101M5A
minImg
IHTH0750IZEB101M5A
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IHTH0750IZEB101M5A
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
FIXED IND 100UH 5A 64 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 5.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.354" (8.99mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.755" Dia (19.18mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 64mOhm Max
Inductance 100 µH
Series IHTH-0750IZ-5A
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder, 3 Leads
Frequency - Self Resonant 2.63MHz