ILC0402ER47NK
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
ILC0402ER47NK
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
0402 (1005 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 47NH 150MA 1.3 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.3Ohm Max
Inductance 47 nH
Series ILC-0402
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 1GHz