ILC0402ER68NJ
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
ILC0402ER68NJ
Beschreibung:
FIXED IND 68NH 180MA 1.2 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 180 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Inductance 68 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 750MHz