ILSB0805ER56NM
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
ILSB0805ER56NM
Beschreibung:
FIXED IND 56NH 300MA 200MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 15 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Inductance 56 nH
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 300MHz