IM02EB3R3K
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM02EB3R3K
Beschreibung:
FIXED IND 3.3UH 270MA 850MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 45 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 270 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 850mOhm Max
Inductance 3.3 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 90MHz