IM02EB6R8J
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM02EB6R8J
Beschreibung:
FIXED IND 6.8UH 175MA 2 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 50 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 175 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2Ohm Max
Inductance 6.8 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 60MHz