IM02ST5R6H
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM02ST5R6H
Beschreibung:
FIXED IND 5.6UH 185MA 1.8 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 50 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 185 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.8Ohm Max
Inductance 5.6 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 65MHz