IM02ST8R2K
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM02ST8R2K
Beschreibung:
FIXED IND 8.2UH 155MA 2.7 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 55 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 155 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.7Ohm Max
Inductance 8.2 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 55MHz