IM04BH131J
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM04BH131J
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
FIXED IND 130UH 121MA 5.45OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 65 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 121 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.45Ohm Max
Inductance 130 µH
Series IM
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 8.5MHz