IM04BH181J
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM04BH181J
Beschreibung:
FIXED IND 180UH 108MA 6.75OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 65 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 108 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6.75Ohm Max
Inductance 180 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 7MHz