IM04BH681K
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM04BH681K
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
FIXED IND 680UH 81MA 27.2 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 55 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 81 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 27.2Ohm Max
Inductance 680 µH
Series IM
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 3.1MHz