IM04RB1R0K
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM04RB1R0K
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
FIXED IND 1UH 785MA 290 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 50 @ 25MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 785 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 290mOhm Max
Inductance 1 µH
Series IM
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 200MHz