IM04RU121J
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM04RU121J
Beschreibung:
FIXED IND 120UH 124MA 5.2 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 65 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 124 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.2Ohm Max
Inductance 120 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 8.7MHz