IM04RU150K
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM04RU150K
Beschreibung:
FIXED IND 15UH 240MA 1.4 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 65 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 240 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.4Ohm Max
Inductance 15 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 40MHz