IM04RU180J
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM04RU180J
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
FIXED IND 18UH 185MA 2.25 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 75 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 185 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.25Ohm Max
Inductance 18 µH
Series IM
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 34MHz