IM04RU3R3J
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM04RU3R3J
Beschreibung:
FIXED IND 3.3UH 300MA 2 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 33 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2Ohm Max
Inductance 3.3 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 110MHz