IM04ST820H
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM04ST820H
Beschreibung:
FIXED IND 82UH 143MA 3.9 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 143 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.9Ohm Max
Inductance 82 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 10.3MHz