IM06BH180K
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM06BH180K
Beschreibung:
FIXED IND 18UH 255MA 1.95 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 60 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 255 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.95Ohm Max
Inductance 18 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 30MHz