IM06BH2R2K
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM06BH2R2K
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 505MA 970MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 505 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 970mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series IM
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 140MHz