IM06BH470F
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM06BH470F
Beschreibung:
FIXED IND 47UH 170MA 4 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 75 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Current Rating (Amps) 170 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4Ohm Max
Inductance 47 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 16MHz