IM06KR102J
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM06KR102J
Beschreibung:
FIXED IND 1MH 78MA 16.5 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 60 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 78 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 16.5Ohm Max
Inductance 1 mH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 2.8MHz